شماره خبر :٥١٨٩٥٦   تاریخ انتشار خبر : 1395/12/17
 
دکتر محمد عباسزاده در سلسله گفتارهای علمی:
اساس تحکیم بنیان خانواده در ایجاد ارتباط میان اعضاء است
پانزدهمین جلسه از سلسله گفتارهای علمی از طرح های راهبردی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با سخنرانی دکتر محمد عباسزاده در مسجد دانشگاه در حضور نمازگزاران این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، دکترعباسزاده در این جلسه در مورد مباحث فرهنگی و مشکلات جهانی شدن به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر محمد عباسزاده در این جلسه با اشاره به مشکلات جهانی شدن، گفت: نبود برنامه در زمینه‌های فرهنگی موجب تقلید و دنباله‌روی از سایر برنامه‌ها می‌شود و این امر موجب از بین رفتن ارزش‌ها و اعتقادات و همچنین آموزه‌های دینی می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در ادامه به برنامه‌ریزی کشور‌های جهان اول به انتقال فرهنگ با جهانی شدن اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: امروزه قبل از پذیرش فناوری‌ها در هر دو عرصه سخت و نرم باید این ابزار‌ها توسط کارشناسان رصد و خطرات و معایب استفاده آن برای فرهنگ اجتماعی و دینی ما تشخیص داده شده و از آسیب‌های آن پیش‌گیری شود.

در پایان این استاد دانشگاه به انسجام خانواده تاکید کرد و تحکیم بنیان خانواده را در ایجاد ارتباط بین اعضا دانست و افزود: ترویج فرهنگ آرام آرام تاثیر می‌گذارد و استفاده از ابزار‌های رسانه های گروهی موجب جدایی افراد از هم شده است که این امر در خانواده‌های امروزی بیشتر دیده می‌شود. در صورت ادامه پیدا کردن این امر، اصل فرزند‌آوری و تربیت کودک که اساس برنامه خانواده را تشکیل می‌دهد از هم گسیخته و موجب افزایش سن افراد جامعه شده و در آینده نزدیک با یک جامعه سالمند مواجه خواهیم شد.

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/12/17

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه