شماره خبر :٥١٨٢٦٥   تاریخ انتشار خبر : 1395/12/09
 
دکتر کریم پور در سلسله سخنرانی‌های علمی:
وابستگی به ابزار‌های ارتباط جمعی در گرو اجتماعی بودن انسان‌ها است
چهاردهمین جلسه از سلسله گفتارهای علمی از طرح های راهبردی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با سخنرانی دکتر کریم پور در مسجد دانشگاه در حضور نمازگزاران این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، دکتر کریم پور در این جلسه در مورد برنامه های ارتباط جمعی به ایراد سخنرانی پرداخت.

مدیر فناوری و اطلاعات دانشگاه تبریز با اشاره به محبوبیت زندگی جمعی در میان انسان ها تاکید کرد: گرایش افراد به برنامه ها و ابزار های جمعی در گروی گرایش انسان ها به امور جمعی و همچنین زندگی اجتماعی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز اوضاع شبکه های جمعی را تاسف بار خواند و افزود: امروزه ما باید بکوشیم قبل از استفاده از یک ابزار نحوه صحیح استفاده از آن را آموزش دهیم چرا که عدم به کار گیری صحیح یک ابزار نه تنها مفید نیست، بلکه مضراتی را نیز به همراه دارد.

دکتر کریم پور وجود ابزار‌های اجتماعی را مفید دانست و اذعان داشت: این گونه ابزار ها در تسریع رشد علمی و تکنولوژی تاثیر بسزایی دارد و عدم استفاده امروزه ما به منزله دور ماندن از قافله رشد علم خواهد بود.

در پایان این استاد دانشگاه به محافظت از اطلاعات و حریم خصوصی اشخاص اشاره و تاکید کرد: با تغییر رمز های ورود و همچنین در دسترس قرار ندادن رمز های عبور می توان در حفظ حریم خصوصی نقش بسزایی داشت.


 

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/12/09

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه