شماره خبر :٥١٨٠٦٠   تاریخ انتشار خبر : 1395/12/08
 
حجت الاسلام و المسلمین باقری در جلسه سلسله گفتارهای معنوی:
آبادی آخرت انسان در گرو اخلاص در اعمال اوست
نوزدهمین جلسه از سلسله گفتارهای معنوی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر باقری‌اصل در مسجد دانشگاه به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، حجت الاسلام و المسلمین باقری در این جلسه به اهمیت موضوع حقوق پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین باقری با بیان حدیثی از امام سجاد (ع) تحت عنوان حقوق انسان‌ها به صحت این حدیث اشاره کرده و افزود: صحت یک حدیث را می توان در به کار گیری مراجع تقلید و همچنین اشخاص برجسته مکتب تشیع دانست که در کتاب های تحول العقول و مکاسب نیز به این حدیث اشاره شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز پاسخ امام سجاد (ع) برای سوال یکی از یاران آن امام در مورد حقوق مسلمانان را اینگونه بیان نمود: در مورد حقوق مسلمانان سه حق بر گردن انسان است که حقوق خود و حقوق دیگران و حقوق خدا این سه حق را شامل می‌شود.

این استاد دانشگاه تبریز در ادامه به 50 حقوق انسان اشاره کرده و تاکید کرد: تمامی اعضا و افراد و همچنین اشیا پیرامون ما در گردن ما حقی دارند و اینکه کدام یک بر دیگری ارجحیت دارد، باید به اهمیت و نسبت رابطه ما با آن توجه شود.

حجت الاسلام باقری در پایان حق خدا را بزرگتر از همه حقوق دانست و عبادت کردن خداوند و شرک نورزیدن به او را حقوق خداوند معرفی کرد و اذعان داشت: اگر حق خداوند را با اخلاص ادا کنیم، خداوند دنیا و آخرت ما را کفالت می‌کند، یعنی از گناهان ما چشم پوشی می‌کند و آن چیز که از این دنیا دوست داریم را ذخیره آخرت ما قرار می دهد.

 


 

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/12/08

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه