شماره خبر :٥١٧٢٢٩   تاریخ انتشار خبر : 1395/11/30
 
حجت الاسلام و المسلمین خدیوی در سلسله گفتار معنوی مطرح کرد:
الگوپذیری از ائمه اطهار(ع)، ضرورتی مهم برای زنان و مردان آزاده جهان
هجدهمین جلسه از سلسله گفتار‌های معنوی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین خدیوی در حضور نمازگزاران در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، حجت الاسلام و المسلمین خدیوی در این جلسه به بیان موضوع انتخاب الگو و اسوه پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین خدیوی افزود: گرایش به الگو و تأثیر پذیری از آن در امور مختلف زندگی فردی و اجتماعی‌، از جمله گرایش‌های فطری انسان است و فطرت كمال جوی انسان او را وا می‌دارد تا برای رسیدن به هدف و كمال از بهترین الگوها استفاده كند.

حجت الاسلام و المسلمین خدیوی با اشاره به آیه 21 سوره احزاب به جایگاه پیامبر (ص) اشاره کرده و افزود: پیامبر برای مسلمانان نقش الگو و اسوه دارد و این امر برای کسانی تحقق می یابد که به آخرت و خدا ایمان داشته باشند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی نقش الگو را ساده کردن مسائل پیچیده خواند و با اشاره به نامه 147امیر مومنان (ع) در نهج البلاغه تاکید کرد: آوارگان کسانی هستند که نور و چراغ نداشته و یک الگو و راهبری را برای خود انتخاب نکرده اند.

این استاد دانشگاه به هماهنگی بین اهداف با انتخاب الگو اشاره کرده واذعان داشت : الگو پذیری پیامبر زمانی مثمر ثمر خواهد بود که فرد خداگرا و آخرت گرا باشد. اسلام یعنی بندگی در مقابل حق و کسی که به دنبال الگو پذیری از پیامبر است باید اجازه دهد که رحمت الهی در وجودش جاری شود.

 

وی در پایان با اشاره به قرار گرفتن در ایام سوگواری فاطمیه (س) الگوپذیری از ائمه اطهار(ع) و فرزندان پاک ایشان از جمله حضرت فاطمه (س) را یک ضرورت مهم برای همه زنان و مردان آزاده جهان دانست و اظهارامیدواری کرد؛ مردان و زنان جامعه ما الگوی کاملی از عفت و پاکدامنی برای سایر ملت‌های جهان باشند.

 

 

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/11/30

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه