شماره خبر :٥١٦٧٢١   تاریخ انتشار خبر : 1395/11/24
 
حجت الاسلام و المسلمین علیزاده در سلسله گفتار معنوی نهاد رهبری:
ریشه آرامش مومنان در اندیشه آنهاست
هفدهمین جلسه از سلسله گفتار های معنوی به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیزاد در حضور نمازگزاران در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیزاده در این جلسه به بیان مفاهیم آزادی در اسلام و ویژگی های مومنان پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین علیزاده با بیان اهمیت تکبیر در نماز‌های جماعت، این امر را دلیل روشنی برای تولی و تبری از فروع دین دانست و تاکید کرد: بعد از انقلاب، تکبیر در نماز های جماعت به طور گسترده‌ای رونق یافت و هیچ گونه مشکل شرعی برای آن وجود ندارد و این امر بیانگر تولی و تبری یعنی دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا است.

مدیر گروه معارف دانشگاه تبریز با بیان حدیث 14 ام از کتاب امانی شیخ مفید، آزادی را از دو دیدگاه وجود آزادی و احساس آزادی مورد برسی قرار داد و افزود: مومنان کسانی هستن که آزادی از درون آنها جاری می شود به طوری که اگر در زندان نیز باشند احساس آزادی می‌کنند.

این استاد دانشگاه با بیان حدیثی از امام صادق (ع) خاطرنشان کرد: دین داران و مومنان را کسانی هستند که می اندیشند و چون که مومنان می اندیشند همیشه روح و جانشان آزاد است و چون متواضع هستند آرامش دارند و ریشه آرامش در اندیشه آنهاست.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز مومنان را افرادی قانع خواند و تاکید کرد: مومنان بر آنچه که به آنان داده می شود خوشنود هستند و به هیچ چیز دل نمی‌بندند تا که به فضیلت دست پیدا می‌کنند و همچنین بصیرت را به دیده آفیت می‌نگرند و به هر آنچه که به آنان داده می شود قانع و راضی هستند.


 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/11/24

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه