شماره خبر :٥٠٩٣٣٣   تاریخ انتشار خبر : 1395/09/13
 
حجت الاسلام دکتر مهدوی در جلسه گفتار معنوی:
ذکر خدا مانع از نفوذ شیطان به روح انسان می‌شود
اولین جلسه از دور چهارم سلسله گفتارهای معنوی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری روز شنبه 95/9/13 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدوی عضو گروه معارف اسلامی دانشگاه تبریز، در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، در ادامه سلسله جلسات گفتارهای معنوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدوی در باب راهکارهای مصونیت قلب انسان از نفوذ شیطان به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی قلب و روح انسان را تحت تاثیر عوامل بیرونی خواند و با اشاره به آیات کلام الله مجید افزود: شیطان در قلب انسان‌های دروغگو و گناهکار نازل می شود.

عضو گروه معارف اسلامی دانشگاه تبریز، کنترل از راه دور، نازل شدن در روح و همراهی همیشگی را سه مرحله نفوذ شیطان خواند و اذعان داشت: ملائکه نیز به همین ترتیب در انسان نفوذ می کند و این که کدام یک اجازه ورود در روح ما را داشته باشد دست خود انسانها است که باید با توکل و ذکر و یاد خدا مانع از نفوذ شیطان به روح خودمان باشیم.

 این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) تاکید کرد: پنج دسته هستند که شیطان نمی تواند در آنها نفوذ کند؛ دسته اول کسانی هستند که اعمال صالح را با نیت خوب و بدون ریا انجام می دهند، دسته دوم کسانی که همیشه ذکر خدا را در زبان دارند، دسته سوم کسانی هستند که در زمان مصیبت به خدا توکل می کنند، دسته چهارم کسانی هستند که هرآنچه را که برای خود می پسندند برای دیگران نیز می پسندند و دسته آخر کسانی هستند که رازی به رضای خدا بوده و همواره او را شکر می گویند.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/09/13

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه