شماره خبر :٥٠٨٢٣٨   تاریخ انتشار خبر : 1395/08/29
 
حجت الاسلام قاسمی در جلسه گفتار معنوی:
پیاده روی اربعین موجب ایجاد رعب در دل دشمنان نظام می‌شود
چهارمین جلسه از دور سوم سلسله گفتارهای معنوی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری روز شنبه 95/8/29 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قاسمی عضو گروه معارف اسلامی دانشگاه تبریز، در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، در ادامه سلسله جلسات گفتارهای معنوی حجت الاسلام و المسلمین قاسمی در باب فلسفه زیارت ،زیارت اربعین و نقش کاروان اربعین به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین قاسمی زیارت را به معنی دیدار که در همه فرهنگ ها موجود است، معنی کرده و و اذعان داشت: با عنایت به اینکه در مفهوم دیدار علاقه و محبت نهفته است از واژه زیارت استفاده شده و شیعیان به دلیل محبت و علاقه به پیشوایان دینی خود از آنان دیدن می کنند، که در واقع اصل این موضوع به نزدیک شدن به خدا و تجدید پیمان با خداست.

این استاد دانشگاه نقش اسرا و کاروانیان بعد از حادثه عاشورا را عمیق خواند و خاطرنشان کرد: اسرا و کاروانیان رعب و وحشت را در دل حاکمان زمام‌دار آن زمان انداخته بود و با توجه به شرایط اکنون جامعه ما و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بیداری اسلامی در منطقه ، پیاده روی اربعین نیز همین تاثیر را در میان دشمنان این نظام بر قرار می کند.

عضو گروه معارف دانشگاه تبریز در پایان هوای نفس و جلب رضای مخلوق را از عوامل جریان ساز عاشورا بیان نمود که خشم اللهی را بر انگیخت و تاکید کرد: امام حسین با این قیام خود حساب اسلام را از زمام داران حکومت آن زمان جدا کرد و عدم حکومت حقیقی آنها بر مسلمانان ثابت شد.

 


 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/08/29

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه