شماره خبر :٥٢٧٨٠٨   تاریخ انتشار خبر : 1396/07/02
 
حجت الاسلام و المسلمین انوری در مراسم پرفیض دعای زیارت عاشورا:
زندگی اهل بیت (ع) بهترین الگو برای رستگاری است
مراسم پر فیض دعای زیارت عاشورا همزمان با سوم ماه محرم الحرام، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین انوری و در حضور دانشگاهیان دانشگاه تبریز در ساختمان ریاست این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری در دانشگاه تبریز، مراسم پر فیض دعای زیارت عاشورا همزمان با سوم ماه محرم الحرام، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین انوری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز و با حضور دانشگاهیان در ساختمان ریاست این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری با اشاره به فضیلت دعای زیارت عاشورا افزود: در دعای پر فیض زیارت عاشورا دو خط مشی وجود دارد که با تلاوت این دعا باید تحت سیطره آنها قرار بگیریم. اول اینکه امام حسین به عنوان سید الشهدا همیشه زنده است و ما امروزه باید به دنبال امام حسین زنده باشیم تا مطیع فرمان و سیاست های ایشان در این برهه از زمان باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه به الگو قرار دادن ائمه اطهار اشاره کرده و افزود: اگر ما به دنبال رستگاری و رسیدن به سعادت هستیم باید حیات و ممات خود را با حیات و ممات اهل بیت علیهم السلام یکی کنیم و زندگی آنها را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم تا رستگار شویم.

حجت الاسلام و المسلمین انوری خاطر نشان شد: هرکسی که ائمه اطهار علیهم السلام را بشناسد و مقام و درجه والای آن بزرگان را بداند، به‌طور طبیعی نسبت به ایشان محبتی در دل خود احساس می‌کند. در نتیجه‌ی همین محبت به زیارت آنها می‌رود و از این طریق ضمن عرض ارادت، از آن بزرگان طلب کمک و درخواست حمایت برای رشد معنوی و فکری خود می‌کند. در نهایت هم به آرامشی می‌رسد که بر اثر همان احساسات درونی و همچنین امدادهای اهل بیت علیهم السلام ایجاد می‌شود.

وی در پایان به قیام بزرگ امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: قیام بزرگ امام حسین(ع) آثار بسیاری برای انسان‌ها در طول تاریخ دارد. آن حضرت همه داشته‌های خود را فدا کرد تا کلمه توحید باقی بماند و مشخص است که خداوند هم بر اساس وعده‌ای که فرموده است، او را برای دلها عزیز می‌کند به‌اندازه‌ای که امروز بعد از گذشت چهارده قرن شاهد هستیم که میلیون‌ها شیعه و دوستدار آن حضرت مسیرهای طولانی را با پای پیاده به‌سمت مزار مطهر آن حضرت طی می‌کنند تا عشق و ارادت خود را نسبت به آن حضرت و اهداف بزرگ او ابراز کنند.


 

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/07/02

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه