شماره خبر :٥٢٧٧٥٢   تاریخ انتشار خبر : 1396/07/01
 
حجت الاسلام انوری در مراسم عزاداری شب دوم ماه محرم
برای ارتقاع معنوی باید جهت حرکتمان را مشخص کنیم
مراسم عزاداری شب دوم ماه محرم به همت هیئت شهدای گمنام دانشگاه تبریز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز و با عزاداری دانشگاهیان در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، همزمان با دوم محرم الحرام مراسم عزاداری اباعبدلله الحسین (ع) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز و با همت هیئت شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد. 

حجت الاسلام والمسلمین انوری در این جلسه به بیان اهمیت زندگی و اهداف آن پرداخت و با یادآوری نامه ی امیر مومنان علی (ع) به کمیل، گفت: همه انسانها نیازمند شناخت کافی در حرکت و رفتار های خود هستند چرا که هر عملی که با شناخت کافی انجام نشده باشد به نفع انسان نخواهد بود. 


این استاد دانشگاه سه عنصر حیاتی معرفت را نقطه جغرافیایی، زمان و جهت حرکت معرفی کرد و افزود: وجود این سه عنصر در اعمال و رفتار ما عاملی حیاتی است چرا که فقدان این عناصر در اعمال و رفتار ما، ما را از رسیدن به سعادت بازخواهد داشت. 


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با بیان اهمیت واقعه عاشورا برای بقاء دین اسلام اذعان داشت: عده زیادی در واقعه عاشورا در جوار آن حضرت قرار نداشتند و بعد ها متوجه اهمیت این واقعه شده و جریان ها و جنگ های دیگری را به وجود آوردند، اما با توجه به اینکه سه عنصر معرفت در حرکت آنها قرار نداشت، حرکت آنها به نفع سید الشهدا(ع) نبود. 


حجت الاسلام والمسلمین انوری در ادامه به وجود حرکت در فطرت انسان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: وظیفه ما جهت دادن به این حرکت است چرا که برای ارتقاع معنوی باید جهت حرکتمان را مشخص کنیم تا به هدف والای سعادت اخروی برسیم. 


وی در ادامه افزود: برای شیطان کافیست که شمارا از عبادتی به عبادت دیگر منتقل کند لذا در کل ما دو جهت داریم، یا مسیر و جهت الله است و یا جهت طاغوت و شیطان، چه بسا افرادی که به سبب تغییر جهت از راه سعادت باز مانده اند و چه بسا افرادی که به گمان خود در مسیر درست حرکت می کردند در صورتی که مسیر آنها در جهت طاغوت و شیطان بوده است. 


این استاد دانشگاه در پایان به هدف دشمنان اسلام در جامعه امروزی اشاره کرده و خاطر نشان ساخت: امروزه دشمنان اسلام با دین و عبادت و اعمال ما کاری ندارند و فقط سعی در تغییر جهت ما و به بیان پیامبر(ص) انتقال ما از عبادتی به عبادت دیگر دارند تا مسیر حرکت ما را در جهت طاغوت قرار دهند و ما را از هدف والای سعادت بازدارند و وظیفه ماست تا با شناخت دقیق از عناصر سه گانه معرفت در رفتار و حرکت ها دشمنان اسلام را از رسیدن به اهدافشان بازداریم.

 


 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/07/01

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه