شماره خبر :٥٢٧٦٧٥   تاریخ انتشار خبر : 1396/06/29
 
از رزمندگان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دانشگاه تبریز تجلیل شد
در آستانه هفته دفاع مقدس و با حضور مسئولین دانشگاه تبریز از رزمندگان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران این دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری در دانشگاه تبریز، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: دفاع مقدس از معنوی ترین دوران انقلاب بود و با پیروزی در آن به جهانیان ثابت کردیم که ایران اسلامی، قدرت تعیین کننده در منطقه و جهان است.
دکتر علیرضا بیگی با بیان اینکه در جهان امروز هم داعش، مولود سیاست های آمریکا است، افزود: مشکل ایران با آمریکا تنها مشکل مسایل جزیی نیست؛ بلکه آمریکا همواره سعی داشته است ایران را به عنوان مخلّ امنیت در منطقه معرفی کند و تمام ناامنی ها را به ما نسبت دهد؛ اما می بینیم که در محاسبات خود دچار اشتباه شده و ایران، یکی از وزنه های اصلی معادلات نظم منطقه و جهان است.
همچنین رییس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم،  ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره  شهداء و امام راحل عظیم الشان گفت: هشت سال دفاع مقدس ، یکی از حساس ترین برهه های انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی بود که در کنار سختی ها و مشقات، باعث همدلی و وحدت بین مردم شد و تربیت جوانانی شد که انقلاب را بیمه کردند.
دکتر محمدرضا پورمحمدی افزود:  اگر ما بخواهیم نمادهای ایثار، شهامت، شهادت را ترسیم کنیم، همه اینها را می توانیم در دوران دفاع مقدس و تمثال شهداء و ایثارگران ببینیم و با ادامه راه آنها، دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کنیم.
شایان ذکر است: در ادامه این برنامه، دکتر صمد بهروز و محمدرضا محمدی، از رزمندگان دفاع مقدس به خاطره گویی پرداختند.
اضافه می نماید: در پایان این مراسم که به همت بسیج اساتید دانشگاه تبریز در تالار شهریار این دانشگاه برگزار شد، از ۱۰نفر از جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت شال دفاع مقدس، دکتر محمدعلی پرغو، دکتر محمدرضا محمدی، دکتر محمدرضا بهادری، دکتر عادل صابری وند، دکتر رضا سکوتی نسیمی، ستار موسائی فرع، یونس ناطوری، ابراهیم رضائی نیائی سعد آباد، محمد امانی و رضا روحی عین الدین تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/06/29

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
هدایت به بالای صفحه