حجت الاسلام و المسلمین انوری در دیدار اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت

مهمترین مولفه ی امید به آینده انقلاب، ایمان به ربوبیت خداوند است

اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، اعضای انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز با مسؤل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه دیدار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در این جلسه ضمن محکوم نمودن حملات تروریستی اخیر در اهواز خاطر نشان کرد: به اعضای شورای مرکزی جدید تبریک عرض می کنم و امیدوارم با تلاش در سال تحصیلی پیش رو در رسیدن به اهداف و آرمان های مجموعه موفق باشید. همچنین از زحمات شورای مرکزی قبلی که در شکل گیری این تشکل در دانشگاه تلاش فراوانی کردند نیز تشکر میکنم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز با اشاره به مولفه های امید به آینده انقلاب تصریح کرد: مهمترین مولفه امید به آینده انقلاب، میزان ایمان ما به ربوبیت خداوند است، اگر امروز مقام معظم رهبری هم به آینده امیدوارند و قاطعانه از آینده روشن سخن می گویند به ایمان راسخ ایشان برمی گردد، ایمان به ربوبیت خداست که همه ما را نجات خواهد داد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز در ادامه با اشاره به آیه شریفه " إنّ الّذين قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا تتنزّل عليهم الملائكة ألّا تخافوا ولا تحزنوا" خاطرنشان کرد: در این آیه شریفه خدای متعال به آن دسته از مومنانی که ناامید شده اند، وعده پیروزی می دهد، اما برای تحقق آن وعده، دو پیش شرط بیان می کند، یکی ایمان به "ربّ" بودن خداوند است و دیگری استقامت ، اما چرا خدای متعال در این آیه از کلمه ربّ استفاده کرده است؟ چون ربوبیت خدای متعال و مربی بودن خدا دو بعد دارد، یکی دفع ضرر و دیگری جلب منفعت است.

اگر ما اعتقاد به ربوبیت و مربی بودن خدای متعال داشته باشیم، باور کرده ایم که مربی ما را به مقصد می رساند و ضرر ها را دور و منفعت ها را جلب خواهد نمود و ما با اطمینان کامل در مسیر حق قدم خواهیم برداشت.

وی در ادامه افزود: سعی کنید در کنار تمام کارهای تشکیلاتی به تقویت ایمان فردی و جمعی بپردازید، با تقویت ایمان به استقامت در راه حق خواهید رسید مثل یاران امام حسین (ع) که با ایمان راسخ پای آرمانهای حضرت ایستادند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز در ادامه به ایجاد منظومه فکری منظم در تشکل و رصد جایگاه تشکل در مسیر پیشرفت تاکید کرد و افزود: در مسایل فرهنگی دانشگاه سعی کنید نقطه زنی کنید و همچنین نسبت خودتان با سایر تشکل ها را مشخص نمایید که این کار به هم افزایی شما در اجرای برنامه های فرهنگی و سیاسی  منجر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین انوری در پایان احیا و تقویت روحیه مطالبه گری در جوانان را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: جوانان مؤمن و انقلابی باید هوشیارانه وارد میدان مطالبه آرمانها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شوند و در مقابل تخریب افکار عمومی، سد ایجاد کنند.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار صمیمانه، اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت به ارایه گزارش از عملکرد تشکل و همچنین به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و موانع و مشکلات پیش روی دانشگاه و تشکل‌‌ها را  مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

 

کلمات کلیدی
میرعلی میرمحمدی
تهیه کننده:

میرعلی میرمحمدی