حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری

مدیران به علم و پژوهش و پژوهشگران اهمیت بدهند

متاسفانه علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب، مسئولان و مدیران به مساله علم و پژوهش توجه ویژه ای ندارند و این امر باعث شده است تا اساتید ما بدون انگیزه پیگیر مسایل علمی باشند. مدیران باید در همه زمینه‌ها از علم و پژوهش بهره ببرند و به پژوهشگران اهمیت بدهند.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز،به مناسبت هفته پژوهش و فناوری از 36 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز، سایر پژوهشگران و حامیان پژوهش با حضور دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار آذربایجان شرقی به صورت مجازی تجلیل بعمل آمد.
 
حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه تبریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهاد علمی کشور خاطر نشان کرد: یاد و خاطره شهدای جهاد علمی کشور به ویژه دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری زاده را گرامی می‌داریم و هفته پژوهش را به همه اساتید و پژوهشگران تبریک عرض میکنم و امیدوارم در این مسیر بیش از پیش موفق باشند.
 
وی با اشاره به جایگاه علم و عالم در متون افزود: دینی علم و عالم در متون اسلامی و تمدنی ما  جایگاه ویژه ای دارد و همیشه هم مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب بوده تا جایی که ایشان بیشترین حمایت‌ها را از علم و پژوهش و بیشترین دیدارها را با دانشگاهیان داشته‌اند.
 
حجت الاسلام انوری تاکید کرد: متاسفانه علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب، مسئولان و مدیران به مساله علم و پژوهش توجه ویژه ای ندارند و این امر باعث شده است تا اساتید ما بدون انگیزه پیگیر مسایل علمی باشند. مدیران باید در همه زمینه‌ها از علم و پژوهش بهره ببرند و به پژوهشگران اهمیت بدهند.
 
وی ادامه داد: مسئولان و مدیران نباید فقط به قدردانی از نخبگان علمی در هفته پژوهش و یا روز معلم اکتفا کنند بلکه این امر باید در عمل اتفاق بیفتد و از پژوهش‌های علمی در تصمیمات و اقدامات استفاده کنند.
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در پایان با تاکید بر ظرفیت علمی استان خاطرنشان کرد: امروز در استان آذربایجان شرقی با توجه به حضور برخی از چهره های دانشگاهی در مسئولیت های استانی و کشوری و همچنین پتانسیل های علمی نخبگان دانشگاهی می‌توان این جایگاه ویژه را #احیاء و ظرفیت‌های علمی استان را شکوفا نمود.
 
کلمات کلیدی
میرعلی میرمحمدی
تهیه کننده:

میرعلی میرمحمدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *