حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری

شهدای دانشگاه عالمان حقیقی بودند که اهل عمل شدند

یادواره شهدای بمباران ۲۷ دی با حضور امام جمعه محبوب و محترم تبریز، حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم و جمعی از خانواده های شهداء، مسئولان و دانشگاهیان در موزه شهدای دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، یادواره شهدای بمباران ۲۷ دی با حضور امام جمعه محبوب و محترم تبریز، حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم و جمعی از خانواده های شهداء، مسئولان و دانشگاهیان در موزه شهدای دانشگاه تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در مراسم گرامیداشت شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: برخی ها اینطور تلقی نکنند که بمباران 27 دی دانشگاه تبریز امری عادی بوده، بلکه دانشجویان دانشکده فنی، کار جهادی خود را  پشت جبهه انجام می دادند و اجر و پاداش خود را با اخلاص گرفتند و به درجه شهادت نائل شدند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در ادامه افزود : دفاع مقدس به عنوان دانشگاهی بزرگ، دانشجویان و دانش پژوهان زیادی را تربیت کرد که شهدا گل سر سبد آن‌  بودند، شهدا از دانشگاه که محل علم و دانش اندوزی بود، عبور کردند و وارد دانشگاهی بزرگ تر شدند و با علم حقیقی جان خود را ایثار کرده و رسالت حقیقی خود را به انجام رساندند‌.

وی ادامه داد: از نظر عالمان حقیقی دانش وسیله‌ای برای رسیدن و تقرب به خداوند متعال است، اما نباید در حجاب علم ماند، شهدای ۲۷ دی توانستند دانش را بیاموزند و با خلوص نیت به نصرت الهی دست یابند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز افزود: اگر کسی بتواند دانش را بیاموزد و در آن توقف نکند، می‌تواند به نصرت الهی برسد، شهدا عالمان حقیقی بودند که توانستند مرد عمل شوند و رسالت اصلی خود را به منصه‌ی ظهور برسانند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری با تاکید بر این‌که شهدا چراغ راه  و الگوهای ما در زندگی هستند، افزود: اگر بتوانیم از دانش خود عبور کنیم و به مرحله‌ی عمل و اقامه برسیم، با بروز و ظهور خود به جامعه انسانی خدمت خواهیم کرد که این همان دانش حقیقی است، اما اگر انسان نتواند به دانش حقیقی دست یابد، دچار رخوت، تکبر و استکبار می‌شود.

وی تاکید کرد: شهدا نیازی به تجلیل و بزرگداشت و بزرگ شدن ندارند؛ چرا که  آن‌ها همواره در اوج قرار دارند بلکه این ما هستیم که با یاد آن‌ها می‌توانیم توشه‌ای از آن‌ها اخذ کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با بیان این‌که پی بردن به رسالت خود بزرگ‌ترین وظیفه ی ما است، افزود: شهدا در دوران حیات خود به رسالت خود، علم و درک پیدا کردند که به نصرت اللهی بشتابند و این مهم ترین درس شهدا برای ما محسوب می‌شود، انسان در هر دوره‌ای وظیفه و رسالتی برعهده دارد، در دوره ای مقابله با استکبار در میدان جنگ بود و امروز حضور در جبهه‌های جهاد اقتصادی از وظایف ما است.

وی با بیان این‌که مبارزه علیه باطل تمام شدنی نیست، ادامه داد: تا زمانی که جبهه‌ی حق و باطل مقابل هم هستند باید مبارزه کنیم، تکلیف ما تمام نشده است، تکلیف را باید همواره بر دوش خود حس کنیم.

حجت الاسلام انوری با اشاره به در پیش بودن چهل سالگی انقلاب، افزود: ما در چهلمین سال انقلاب اسلامی به بلوغ می‌رسیم، چهل سالگی انقلاب اسلامی اوج جوانی انقلاب است که با چشم اندازی که حضرت آقا طراحی کردند بعنوان تمدن نوین اسلامی، باید کمرهای همت را محکم بست و خود را برای مبارزه هایی مهمتر و سخت تر آماده کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تبریز با تاکید بر این‌که بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال و عزتی است که حضرت امام (ره) با قیام‌خود آن را به ما هدیه دادند، اظهار کرد: ایران عزیز امروز به عنوان یک ابرقدرت در منطقه است که منشا آن بمب ها و تکنولوژی های جنگی نیست بلکه منشا آن اعتقادات الهی و باورهای قلبی جوانان این مرز و بوم است.

حجت الاسلام انوری با اشاره به مشکلات اقتصادی که دشمن با بی رحمی به ایران  تحمیل کرده است، افزود: به لطف خداوند دشمنان ما امروز خودشان با عملکردشان خودشان را مفتضح کرده و ثابت کردند که پایبند به هیچ اصولی در جهان نیستند و  نمی شود به آنان اعتماد کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در پایان خاطر نشان کرد: در سالهای اخیر که آمریکا با بزک چهره خود برخی ها را فریفته بود الحمدلله امروز آمریکا مفتضح شده است و بقول مقام معظم رهبری رو به افول است و در آینده به برکت خون شهدا  شاهد آن خواهیم بود که تمدن غرب به سردمداری آمریکای ملعون نابود خواهد شد.

کلمات کلیدی
میرعلی میرمحمدی
تهیه کننده:

میرعلی میرمحمدی