حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری در مراسم تکریم و معارفه رییس جدید دانشگاه تبریز:

دانشگاه اسلامی باید بر مبنای علم، تعهد و اخلاق باشد

آیین تکریم دکتر محمدرضا پورمحمدی رییس سابق و معارفه دکتر میررضا مجیدی رییس دانشگاه تبریز امروز با حضور جمعی از مسئولان و دانشگاهیان در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز، آیین تکریم دکتر محمدرضا پورمحمدی رییس سابق و معارفه دکتر میررضا مجیدی رییس دانشگاه تبریز امروز با حضور جمعی از مسئولان و دانشگاهیان در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در این مراسم ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان خاطر نشان کرد: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه ایران سهم قابل توجهی در رشد آموزش عالی و به تبع آن ارتقای سطح علمی و فرهنگی کشور عزیزمان داشته است که در روزهای گذشته 70 امین سال تاسیس آن را گرامی داشتیم این رشد و ترقی  مدیون زحمات همه مسئولین و مدیران در دوره های مختلف بوده است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز ضمن تقدیر از زحمات صادقانه و خالصانه جناب آقای دکتر پورمحمدی افزود: بنده از نزدیک شاهد بودم که ایشان تلاش های بی وقفه ای برای ارتقای دانشگاه  انجام دادند، تصمیم گیری خردمندانه، پرکاری، همت عالی، تعامل سازنده بخشی از ویژگیهای بارز جناب آقای دکتر پورمحمدی است، برای ایشان آروزی سلامتی و توفیق روز افزون دارم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز با اشاره به سوابق و توانایی های اساتید دانشگاه تصریح کرد: امروز شاهد معرفی یکی از شایسته ترین افراد برای جایگاه ریاست دانشگاه هستیم، تجربه پربار، محبوبیت و مقبولیت در میان قشرهای مختلف دانشگاهی، معتقد و متعهد به اسلام و انقلاب، سابقه درخشان در عرصه های گوناگون و حضور افتخار آمیز در صحنه های حساس، اعتقاد و التزام به گفتمان عدالت محوری، از ویژگی های بارز جناب آقای دکتر مجیدی است. 

امیدوارم با تلاش های بی دریغ و با استفاده از تجربیات گذشته و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دانشگاهیان در راستای رشد، توسعه و ارتقای روز افزون دانشگاه موفق و پیروز باشند.

وی در ادامه افزود: از رییس جدید دانشگاه انتظار داریم با همکاری همه دانشگاهیان در تحقق اهداف والای دانشگاه تلاش نمایند و با شناختی که از شخصیت فرهیخته ایشان داریم انشالله این مهم محقق خواهد شد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز در ادامه،  توجه به راهبردهای کلان خصوصا سند چشم انداز علمی و نقشه جامعدعلمی کشور، تلاش برای تحقق دانشگاه اسلامی، توجه به پیشرفت علم و فن آوری به عنوان گفتمان اصلی، ایجاد بسترهای مناسب برای نهضت آزادفکری و کرسی های آزاد اندیشی، استفاده از اساتید #جوان، انقلابی و پر انگیزه در مدیریت های دانشگاه،  قدرشناسی از نخبگان و استعدادهای درخشان و افتخارات دانشجویی و اساتید برجسته علمی و توجه توامان به دین ، معنویت و اخلاق را از انتظارات اصلی جامعه دانشگاهی از مسئولین بیان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین انوری در پایان خاطر نشان کرد: اگر دانشگاه اسلامی بر مبنای علم، تعهد و اخلاق پایه گذاری شود، شاهد رشد و ترقی دانشگاهیان خواهیم بود.

کلمات کلیدی
میرعلی میرمحمدی
تهیه کننده:

میرعلی میرمحمدی