حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه تبریز

باید در دانشگاه یک نهضت قرآن آموزی راه اندازی کنیم

مراسم تجلیل از فعالان قرآنی تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه تبریز با همت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه در تالار شهید باکری برگزار شد.

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، مراسم تجلیل از فعالان قرآنی تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه تبریز با همت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه در تالار شهید باکری برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه تبریز ضمن تقدیر از همت بلند تشکل ها و کانون های دانشجویی در برگزاری ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد:  در ماه مبارک رمضان امسال شاهد برنامه های خوبی از سوی تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه بودیم، ان شالله در سال آینده با همت بیشتر و حمایت مسئولین دانشگاهی شاهد رونق بیشتر برنامه های فرهنگی باشیم.

وی افزود: البته صرف کار فرهنگی در دانشگاه بدون توجه به حرکت فرهنگی و تاثیرگذاری برنامه ها بر روی جامعه دانشگاهی بی فایده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز  با تاکید بر گفتمان سازی در حرکت های فرهنگی تصریح کرد: باید در کنار حرکت فرهنگی به گفتمان سازی و جریان سازی آن حرکت نیز توجه کنیم؛ کار های فرهنگی ما باید در سطح دانشگاه جریان ساز باشد، صرف برگزاری برنامه، نباید متولیان فرهنگی را راضی کند.

وی افزود: اگر ما برنامه هایی اجرا کنیم که منقطع از فضای عمومی دانشگاه باشد، نمی تواند برنامه موفقی باشد؛ البته برای گزارش نویسی خوب است!

حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری با بیان اینکه یکی از مهمترین مصادیق کارهای فرهنگی فعالیت های قرآنی است و ظرفیت خوبی برای گفتمان سازی و جریان سازی را دارد. خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز یک کم توجهی عمومی به قرآن وجود دارد، حتی در جامعه متدینین و انقلابی هم شاهد این امر هستیم؛ امروز قرآن مقدمه ای شده است برای برنامه های دیگر، خود قرآن کمتر موضوعیت دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز افزود: باید فعالان قرآنی در دانشگاه یک نهضت قرآن آموزی راه اندازی کنند؛ تا این نهضت را با محوریت خود قرآن ایجاد نکنیم، نمیتوانیم حرکت موثری داشته باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر نقش تشکل های دانشجویی در این نهضت تصریح کرد: این نهضت قرآنی باید با همکاری تمامی تشکل ها و کانون های فرهنگی در دانشگاه شکل بگیرد تا قرآن آموزی در بین دانشگاهیان رونق بگیرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در پایان خاطر نشان کرد: ان شالله با همت فعالان قرآنی و مسولان دانشگاهی تا ماه مبارک رمضان سال آینده این نهضت قرآن آموزی با در نظر گرفتن مولفه های گفتمان سازی و جریان سازی در دانشگاه شکل بگیرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز از فعالان قرآنی تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه تبریز تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی
میرعلی میرمحمدی
تهیه کننده:

میرعلی میرمحمدی